مقالات

شال و روسری و نکاتی که در هنگام خرید باید بدانیم

یکی از پوشش‌های مورد استفاده خانم‌ها ،که بسیار پرکاربرد نیز هست، شال و روسری است که در فصول مختلف سال به کار می‌رود. شال‌ و روسری‌ در طرح‌ها، رنگ‌ها و با جنس‌های گوناگون تولید و عرضه می‌شوند و بسیار متنوع هستند، به همین دلیل معمولا خرید شال و روسری مناسب کار ساده‌ای نیست. اگر قصد خرید شال و روسری دارید اما نمی‌دانید که در هنگام انتخاب و خرید آن‌ها به چه نکاتی باید دقت کنید مطلب امروز ما را از دست ندهید. در این مطلب قصد داریم به برخی از مهم‌ترین نکات انتخاب شال و روسری بپردازیم که برای یک خرید بهتر به کارتان خواهند آمد. با ما همراه باشید.

                                                                                                                 

اولین نکته‌ای که در هنگام خرید شال و روسری باید مد نظر قرار دهید این است که یک شال و روسری مناسب باید به گونه‌ای انتخاب شود که با تعداد زیادی از لباس‌هایتان ست شود. بنابراین تنها به این دلیل که رنگ شالی را دوست دارید یا از طرح یک روسری خوشتان آمده آن را نخرید، بلکه دقت کنید که آیا لباس‌های مناسبی برای ست کردن با آن‌ها دارید یا نه. خرید یک شال بسیار زیبا که نتوانید از آن استفاده کنید معادل دور ریختن پولتان است!

                                                                                                                            

نکته دیگری که در هنگام خرید شال و روسری باید مورد توجه قرار دهید اندازه آن‌ها است. با توجه به اینکه شال و روسری‌ها در ابعاد و اندازه‌های گوناگون عرضه می‌شوند پیش از خرید هدف خود را مشخص کنید: آیا قصد خرید یک روسری بزرگ را دارید یا روسری کوچکی که در مراسمات رسمی به سر کنید؟ شاید هم یک شال با لباس‌هایتان بهتر ست شود، در هر صورت پیش از خرید شال و روسری به این موارد فکر کنید و در مورد آن‌ها تصمیم بگیرید.

یکی از مهم‌ترین نکاتی که در انتخاب و خرید شال و روسری، کیفیت است. در خرید شال و روسری و به طور کلی خرید انواع لباس به کیفیت پارچه و دوام آن توجه کنید. بهتر است به جای خرید شال و روسری‌هایی که زیبا هستند اما دوام ندارند و از پارچه‌های بی‌کیفیتی تهیه شده‌اند به دنبال جنس‌های باکیفیت‌تر باشید. در صورتی که مجبور به پرداخت هزینه بیشتری هستید به این فکر کنید که در صورت خرید شال‌ و روسری باکیفیت بیشتر مدت زمان بیشتری می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید و در دراز مدت در هزینه‌هایتان صرفه‌جویی کرده‌اید.

نکته آخری که در خرید شال و روسری مهم است توجه به فصلی است که قصد دارید از آن‌ها استفاده کنید. در این مورد جنس پارچه و بافت آن را باید مورد توجه قرار دهید، پارچه‌های گرم‌تر برای فصول سرد و پارچه‌های سبک‌تر برای فصول گرم مناسب هستند.

                                                                                                               

از طرف دیگر شال و روسری‌های با رنگ‌های شاد و روشن معمولا در فصول بهار و تابستان و شال و روسری‌های با رنگ‌های تیره و سنگین در فصول پاییز و زمستان به کار می‌روند، البته این یک قاعده کلی نیست و شما مطابق با سلیقه خود می‌توانید در هر فصلی از سال از شال و روسری با هر رنگی استفاده کنید به شرطی که به خوبی با لباس‌های دیگرتان ست شده باشد.