مقالات

دسته گل عروس و نکات مهم در انتخاب و سفارش

بعد از انتخاب لباس عروس و داماد، یکی از بخش‌های مهم برگزاری مراسم عروسی، انتخاب و سفارش دسته گل عروس است که خود به عوامل مختلفی بستگی دارد. اگر از بحث یافتن گل فروشی مناسب بگذریم نکاتی وجود دارد که در رابطه با تمام دسته گل‌های عروس باید رعایت شود. برای آشنایی بیشتر با این نکات در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

1- رنگ گل‌های دسته گل عروس را درست انتخاب کنید.

بهتر است تمام گل‌های دسته گل عروس از یک رنگ نباشند و به صورت ترکیبی انتخاب شوند یا حداقل طیفی از رنگ‌ها را در خود داشته باشند.

                                                                                                         

 

در صورتی که می‌خواهید دسته گلی به رنگ سفید داشته باشید بهتر است یک یا چند گل با تناژ صورتی روشن یا سرخابی نیز در دسته گل عروس کار شود.

                                                                                                           

 

2- به اندازه دسته گل فکر کنید.

انتخاب اندازه مناسب دسته گل عروس تا حد زیادی به قد عروس بستگی دارد. اگر عروس قد بلندی دارد بهتر است از دسته گل های پر و متراکم و یا آبشاری که قد گل‌ها در آن بلندتر است استفاده شود؛ یا اگر عروس ریز نقش است بهتر است دسته گلی کوچک و جمع و جور سفارش داده شود.

3- به هماهنگی لباس عروس و دسته گل عروس دقت کنید.

همانطور که پیش‌تر اشاره شد انتخاب دسته گل عروس مناسب به عوامل بسیاری بستگی دارد که یکی از مهم‌ترین آن‌ها لباس عروس و هماهنگی آن با دسته گل عروس است. اگر لباس عروس پر زرق و برق است بهتر است از دسته گلی رسمی و شیک استفاده شود اما اگر لباس عروس نسبتا ساده است بهتر است از دسته گل‌هایی استفاده شود که به شکل طبیعی و از گل‌های وحشی تشکیل شده‌اند. این دسته گل‌ها این روزها بسیار محبوب شده‌اند و در بیشتر مراسم‌ها به کار می‌روند. چینش گل‌ها در این نوع دسته گل‌ها شبیه به دسته گلی است که به صورت طبیعی چیده شده باشد.

                                                                                                   

 

4- هزینه را محاسبه کنید.

پیش از سفارش و خرید دسته گل عروس بهتر است مقدار هزینه‌ای که قصد دارید برای آن صرف کنید را مشخص کرده و در مورد آن با طراح دسته گل صحبت کنید. به این ترتیب طراح می‌تواند پیشنهادات منطقی‌ و مناسبی به شما ارائه کند.

در واقع بهتر است فهرستی از هزینه‌های لازم برای مراسم عروسی تهیه کنید و هزینه دسته گل را نیز به آن‌ها اضافه نمایید. 

5- از گل‌های موجود در فصل بهره ببرید.

استفاده از غنچه‌های گل فصلی که مراسم عروسی در آن برگزار می‌شود یکی از روش‌های جذاب و زیباتر کردن دسته گل عروس است. با این کار به صورت ضمنی به فصلی که برای برگزاری مراسم عروسی انتخاب کرده‌اید اشاره خواهید کرد و دسته گل عروس نیز باطراوت و سرزنده‌تر خواهد شد.

6- در انتخاب گل‌های دسته گل عروس دقت کنید.

از آنجایی که گل‌های مختلف معانی سمبلیک متفاوتی دارند بهتر است پیش از انتخاب گل‌های دسته گل عروس در رابطه با معنای گل‌ها تحقیق کنید و از طراح دسته گل خود نیز در این مورد مشورت بگیرید. به عنوان مثال رز سفید به معنی عشق پاک، رز صورتی روشن نشانه ظرافت و لذت و گل آزالیا نشانه نعمت و باروری است.