قوانین و مقررات برای خریداران

شرایط استفاده از خدمات مجموعه نرم افزارهای خورده ریز برای خریداران :
مجموع نرم افزارهای خورده ریز (khoorderiz) که برای تسهیل خرید و فروش کالا و اجناس طراحی گردیده، تحت شرایط زیر خدمات مربوطه را ارائه می نماید، بنابراین این شرایط به عنوان یک قرارداد الزام آور بر روابط بین کاربر و مجموعه خورده ریز حاکم خواهد بود. الزامی است قبل از استفاده از خدمات خورده ریز این شرایط را به دقت مطالعه فرمایید. استفاده از خدمات خورده ریز به منزله قبول تمامی شرایط ذیل است و هرگونه ادعایا اعتراض آتی در این خصوص را بلا اعتبار می نماید. این مجموعه ممکن است شرایط استفاده از خدمات نرم افزارهای خورده ریز را در طول زمان تغییر دهد که این تغییرات از طریق نرم افزارها و سایت خورده ریز در قالب پیامک، ایمیل و پیام داخل صفحات کاربری به تمامی کاربران اطلاع داده خواهد شد. صرف ادامه استفاده کاربر از خدمات خورده ریز، اعلام رضایت نسبت به شرایط جدید و قبول آن تلقی می گردد.
هرگونه علامت، عدد، کلمه، تصویر یا نشان الکترونیکی که تثبیت کننده هویت امضا کننده باشد و به این سند یا سایر اسناد صادره در این زمینه ملحق شود، به منزله امضای دست نویس واجد اعتبار خواهد بود و امضا کننده را به مفاد سند ملتزم می نماید.


الف ) خدمات 
خورده ریز خدمات فروش ارائه نمی کند، بلکه تنها با ایجاد یک پل ارتباطی بین خریداران (افرادی که متقاضی استفاده از خدمات خرید هستند و با ثبت نام در خورده ریز، درخواست خرید ارسال می کنند) و فروشندگان (افرادی که مایل به ارائه خدمات فروش هستند و با ثبت نام در خورده ریز، درخواست فروش را ارسال می کنند)، خرید و فروش را تسهیل می نماید. بدین توضیح که در خورده ریز، فروشنده کالایی را که به توانایی تامین و فروش آن را دارد ارائه می نماید و خریدار نیز مخیر است آن کالایی که مدنظرش است را انتخاب نماید. بدین وصف، هر خرید و فروشی که در قالب این برنامه نرم افزاری صورت می گیرد، یک قرارداد مستقل فی ما بین خریدار و فروشنده است و خورده ریز تنها زمینه انعقاد این قرارداد را میان خریداران و فروشندگان در هر خرید، مهیا میکند. تاکید می شود که مجموعه هیچ گونه مسیولیتی -اعم از حقوقی و کیفری- درقبال اتفاقات حین خرید، فروش و تحویل کالا در قبال کاربران -اعم از خریداران و فروشندگان- و اشخاص ثالث نخواهد داشت.


ب) استفاده از خدمات 
1) حساب کاربری:

1-1-  برای عضویت در خورده ریز و استفاده از خدمات آن، لازم است هر کاربر اقدام به ایجاد حساب کاربری در خورده ریز نماید که برای ایجاد حساب کاربری شرایط زیر الزامی است:

  • داشتن ۱۸ سال تمام شمسی
  • تکمیل فرم مشخصات از قبیل نام و نام خانوادگی و شماره همراه 

2-1-  هر شخصی تنها مجاز به افتتاح یک حساب کاربری در خورده ریز است.
3-1-  هر کاربر مسئولیت صحت اطلاعات مندرج در حساب کاربری را می پذیرد و متعهد می شود که در صورت تغییر در هر بخش از این اطلاعات، حساب کاربری خود را در خورده ریز به روز رسانی نماید. وارد کردن اطلاعات نادرست و غیر دقیق ممکن است منجر به محرومیت کاربر از خدمات خورده ریز شود و کاربر نمی تواند به این موضوع معترض گردد.
4-1-  هر کاربر با ثبت نام در خورده ریز و ایجاد حساب کاربری به نام خود، صحت انتساب تمام پیام های صادره از حساب کاربری خویش را ‍‍پذیرفته و در نتیجه حق هرگونه اعتراض یا ادعای آتی (مبنی بر انکار، تردید یا جعل داده های پیام های ارسالی) را از خویش سلب می نماید.


2 - هزینه ها:
خریدار هزینه خرید را به یکی از دو روش زیر پرداخت می نماید:

  •   پرداخت اینترنتی از طریق مجموعه نرم افزارها و سایت خورده ریز
  •   پرداخت نقدی به فروشنده و یا نماینده آن. در صورتی که خریدار مایل به پرداخت اینترنتی هزینه خود باشد، می بایست با پرداخت وجه مورد نظر خود از طریق درگاه های بانکی پرداخت اینترنتی، اعتبار حساب کاربری خود را شارژ نماید. بدیهی است اطلاعات وارد شده در درگاه پرداخت به هیچ عنوان قابل استفاده از سوی خورده ریز نبوده و خورده ریز هیچ گونه دسترسی به این اطلاعات نخواهد داشت.

3- مالکیت حقوق معنوی نرم افزارها و سایت خورده ریز:
مالکیت معنوی مجموعه نرم افزارها و سایت خورده ریز و تمام ملحقات آن (از جمله نام، علامت تجاری و خدمات ارائه شده تحت این نام) متعلق به مجموعه خورده ریز است و در نتیجه:
1-3-  کاربران تنها اجازه استفاده محدود و غیر انحصاری از خدمات آن را تحت شرایط قرار داده حاظر دارند، بدون آنکه این استفاده حقی برای آنها نسبت به مالکیت نرم افزارها و سایت خورده ریز یا سایر حقوق معنوی مربوطه ایجاد نماید یا اجازه استفاده از نام، علامت تجاری، لوگو و... را به آنها اعطا نماید.
2-3-  کاربران نمی توانند نرم افزارها و سایت خورده ریز را تغییر دهند، باز تولید و یا باز نویسی کنند و یا از آن برای تولید یک برنامه مشابه استفاده نمایند.
3-3-  کاربران مجاز به استفاده از خدمات نرم افزارها و سایت خورده ریز جز در شرایط  مقرر در این قرار داد نیستند و حق اجاره، فروش و به طور کلی انتقال نرم افزارها و سایت خورده ریز و حقوق ناشی از آن یا نمایش عمومی آن را نخواهد داشت.
4-3-  کاربران نمی توانند به هیچ یک از سرویس ها، برنامه ها و شبکه های مرتبط با سرورها به صورت غیر مجاز دسترسی پیدا کنند یا در این راستا تلاشی انجام دهند و نیز نمی توانند با استفاده از مهندسی معکوس یا مترجم وارون، به کد سطح بالا یا زبان ماشین دست پیدا کنند.
5-3-  کاربران نمی توانند برنامه برنامه را مشابه سازی کنند یا بخشی از برنامه را درون برنامه دیگری استفاده نمایند.


4- تعهدات عمومی کاربر:
1-4-  کاربر مجاز نیست حساب کاربری خود را برای استفاده در اختیار دیگر اشخاص -اعم از حقیقی و حقوقی و به ویژه افراد زیر 18 سال- قرار دهد یا ان را به هر نحو به دیگری منتقل نماید. در صورت تخلف، مسئولیت تمام اقدامات انجام شده توسط دیگران بر عهده صاحب حساب کاربری خواهد بود.
2-4-  مسئولیت تمامی فعالیت هایی که از طریق حساب کاربری انجام می شود به عهده شخص کاربر است، در نتیجه ضروری است که کاربر در حفظ اطلاعات حساب کاربری خود، از جمله نام کاربری و رمزعبور، حداکثر اقدامات لازم را مبذول دارد و از این طریق مانع استفاده دیگران از آن گردد. همچنین ضروری است که کاربر در صورت ظن به دسترسی ثالث به حساب کاربری خود، در اسرع وقت نسبت به تغییر رمزعبور خود اقدام نماید و در صورت لزوم مجموعه را مطلع کند تا حساب کاربری مذکور را مسدود نماید.
3-4-  کاربر متعهد است که در صورت استفاده از خدمات خورده ریز، تمامی قوانین جمهوری اسلامی ایران را رعایت کند، نرم افزار را برای اهداف قانونی به کار گیرد و در همه حال، با در نظر گرفتن حیثیت تجاری نرم افزارها و سایت خورده ریز، مرتکب رفتاری نشود که اعتبار مجموعه نرم افزار ها و سایت خورده ریز را خدشه دار نماید. مسئولیت هر نوع اقدام کاربر که منجر به بروز آسیب بدنی، جانی یا مالی گردد بر عهده کاربر است و مجموعه مسئولیتی در این خصوص نخواهد داشت.
4-4-  کاربر تنها مجاز است از خورده ریز برای رفع نیاز های شخصی استفاده کند و باید از استفاده تجاری از خدمات آن اجتناب نماید. در صورت تخلف، سه برابر هزینه خرید های انجام شده از سوی متخلف به عنوان وجه التزام تخلف از وی اخذ خواهد شد. وصول این مبلغ نافی حق مجموعه برای طرح دعوای جبران خسارت وارده نخواهد بود.
5-4-  کاربر اقرار می نماید که با افتتاح حساب کاربری در خورده ریز تنها مجوز استفاده غیر انحصاری، غیر قابل انتقال و محدود از خدمات آن را دریافت می کند و به این ترتیب مدعی مالکیت یا حقی نسبت به خورده ریز (اعم از کپی رایت، علامت تجاری و سایر حقوق معنوی آن) نیست، در غیر موارد مصرح در این قرارداد، اجازه استفاده از نام و علامت تجاری و خدمات نرم افزار و سایت خورده ریز را ندارد و در همه حال متعهد به رعایت حقوق معنوی مجموعه نسبت به نرم افزارها و ملحقات ان خواهد بود.
6-4-  کاربر می پذیرد که قرارداد حاظر یک قرارداد قابل رجوع و جایز از سوی مجموعه است و مجموعه می تواند هرزمان و بدون نیاز به تدارک هیچ گونه دلیلی، یک حساب کاربری را مسدود کند و مانع استفاده از خدمات خورده ریز گردد.
7-4-  کاربر متعهد است تمامی تغییرات، الحافات و اصلاحاتی را که توسط مجموعه از طریق پیامک یا نرم افزارها و سایت خورده ریز در خصوص استفاده از خدمات خورده ریز و شرایط آن برای کاربر ارسال می گردد مطالعه نماید و در صورت موافقت آن را تایید نماید. تایید مذبور ممکن است در قالب یک علامت، کلمه، عدد، عبارت، نام تایپ شده و امثال آن به عمل آید که به سند ارسالی الحاق می شود و همانند امضای دست نویس دارای آثار حقوقی است و امضا کننده را به مفاد سندی که به طریق مزبور امضا نموده است متعهد و ملتزم می نماید.
8-4-  خریدار موظف است در زمان مقرر در محل اعلام شده جهت تحویل کالا (نشانه ای که در درخواست خرید ثبت شده است) حضور یابد. در غیر این صورت مجموعه مجاز خواهد بود معادل هزینه خرید را از اعتبار او کسر یا از نامبرده وصول نماید. وصول این مبلغ، نافی اختیار مجموعه برای انسداد حساب کاربری خریدار موصوف نخواهد بود.
9-4-  خریدار موظف است هزینه خرید را که طبق ماده 2 این قرارداد توسط فروشنده تعیین می گردد، به یکی از طرق پیش بینی شده در آن ماده پرداخت نماید. پس از ارسال درخواست خرید در زمان ارسال و تحویل کالا، خریدار نمی تواند به میزان هزینه خرید اعتراض کند یا پس از پرداخت، تقاضای استرداد مبلغ پرداختی را نماید. در صورتی که خریدار به هر علت -از جمله به خاطر اشکالات فنی، ارتباطی، قطع شبکه تلفن همراه، بروز نقص در نرم افزار، سایت و...- نتواند هزینه خرید را پرداخت کند، مجموعه مجاز خواهد بود که این هزینه را از نامبرده وصول نماید و خریدار نمی تواند  نسبت به این اقلام اعتراضی داشته باشد.
10-4-  خریدار می بایست در انتخاب و ارسال درخواست خرید، دقت لازم را به کار بندد، زیرا پس از ارسال درخواست خرید و یا ارسال و تحویل کالا، حقی برای تعویض آن نخواهد داشت.


5- تعهدات مجموعه:
1-5-  مجموعه متعهد به تلاش برای ارائه خدمات با کیفیت است و در این را تلاش می کند با بروز رسانی نرم افزارها و سایت متناسب با نیاز کاربران، سطح خدمات ارائه شده را ارتقا بخشد.
2-5-  مجموعه متعهد به حفظ و حراست از اطلاعاتی است که در نتیجه استفاده کاربران از خدمات خورده ریز در نرم افزار و سایت ثبت و ذخیره می شود.
3-5-  مجموعه متعهد است کلیه تغییرات، اصلاحات و الحاقات قرارداد حاضر را از طریق نرم افزارها و سایت خورده ریز یا پیامک به کاربران اطلاع دهد. هر کاربر می تواند عدم تمایل خویش را نسبت به استفاده از خدمات پیامکی نرم افزار اعلام کند و تقاضای قطع این خدمات را داشته باشد. در صورت طرح چنین تقاضایی، نظر به امکان ایجاد اختلال در روند خدمت رسانی، مسئولیتی متوجه مجموعه نیست و کاربر حق اعتراض نخواهد داشت.

6- محدوده مسئولیت مجموعه: 
1-6-  نظر به اینکه خورده ریز تنها خدمات نرم افزاری ارائه می دهد و در خرید و فروش دخالت ندارد، مجموعه هیچ گونه تضمینی در خصوص کیفیت اجناس، سلامت فنی آنها، مطابقت مشخصات اعلام شده از سوی فروشنده با کالای تحویلی، تاریخ انقضای آنها، زمان تحویل کالا و کیفیت خدماتی که فروشنده به خریدار ارائه می دهد نخواهد داشت.
2-6-  مجموعه هیچ گونه مسئولیتی در خصوص عملکرد اشخاص ثالث – که ممکن است موجب حدوث نقص یا اشکال و یا ایرادی در حساب کاربری کاربر گردد – نخواهد داشت.
3-6-  مجموعه نمی تواند اجرا شدن برنامه خورده ریز را در تمامی سخت افزارها، دستگاه های تلفن همراه یا شبکه های ارتباطی تضمین نماید.


7- قانون حاکم و شیوه حل اختلاف:
قرارداد حاضر از هر نظر تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران خواهد بود و در صورت بروز اختلاف، طرفین تلاش خواهند کرد تا اختلاف خود را به صورت مسالمت آمیز و از راه گفت و گو حل و فصل نمایند. در صورت عدم موفقیت، اختلاف از طریق مراجعه به مراجع قضایی تهران حل و فصل خواهد شد.